Yönetim Kurulu

PROF. JANUSZ FILIPIAK

Comarch SA Kurucu, Başkan ve CEO’su 

Janusz Filipiak, Comarch SA'nın kurucusu ve CEO'sudur. Telekomünikasyon alanında sahip olduğu Profesör unvanı, akademi ve iş dünyasının yakınlaştığı bir alandaki faaliyetleriyle kendisinin, şirketine benzersiz rekabet özellikleri kazandırmasına olanak sağlamaktadır. Comarch'a rakipsiz inovasyon gücü ve rekabet avantajı sağlayan asıl kaynaklardan biri de budur. Profesör Filipiak, yüksek teknoloji sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. 1980'lerde Paris'te Fransa Telekom Laboratuvarları'nda çalışmış, Avustralya ve ABD'deki üniversitelerde Biliminsanı ve Yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. 1991-1998 yılları arasında AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde Telekomünikasyon Bölümü Başkanı olan Filipiak, 1991 yılında Profesör olmuştur. Teleinformatik üzerine, ikisi ABD ve Batı Avrupa'da yayımlanan, altı kitap yazmıştır ve halen birçok BT yayınına katkılarını sürdürmektedir. Polonya Cumhurbaşkanı tarafından ulus ekonomisinin kalkınmasındaki üstün hizmetlerinin yanı sıra dernek ve sosyal faaliyetlerdeki başarısı nedeniyle kendisine özel bir nişan verilmiştir.

CEO'nun profili (PDF)

PAWEL PROKOP

Başkan Yardımcısı, Kamu Yönetimi Birimi Direktörü

Paweł Prokop, AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Bilgi teknolojisinde uzmanlaşan Prokop, yüksek lisans (MS) derecesine sahiptir. 1995'te Comarch SA ile çalışmaya başlayan Prokop, 1996'dan bu yana Yönetim Kurulu üyesidir. 2003'te Kamu Yönetimi ve Doğal Kaynaklar Birimi Direktörü olmuştur. Ayrıca Varşova Teknoloji Üniversite İşletme Bölümü'nün düzenlediği Executive MBA programında eğitimini tamamlamıştır.

ZBIGNIEW RYMARCZYK

Başkan Yardımcısı, ERP Birimi Direktörü

Yönetim Kurulu'nda Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Zbigniew Rymarczyk, yönetim ve pazarlama alanında uzmanlaştığı Krakov Ekonomi Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Comarch'taki kariyeri 2000 yılında başlayan Rymarczyk, Haziran 2004'ten bu yana Yönetim Kurulu üyesidir. 2000-2002 yılları arasında Comarch Internet Ventures SA Başkan Yardımcılığı ve Finans Direktörlüğünü üstlenmiş ve Nisan 2002'de CDN SA Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Bu pozisyonlardan önce, CDN SA'daki Uygulama Hizmetleri Tedariki Merkezi’nde Direktör olarak görev yapmıştır. Mercedes-Benz yetkili satıcısı Krzysztof Kapera SA'da Finans Direktörü ve Muhasebe Şefi olarak başladığı mesleki kariyerinde daha sonra şirketin Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

KONRAD TARAŃSKI

Başkan Yardımcısı, Comarch SA Mali İşler Direktörü (CFO)

Konrad Taranski, Krakov Ekonomi Üniversitesi Finans ve Bankacılık bölümünden mezun olduktan sonra Viyana Ekonomi Üniversitesi'nde Finans Yönetimi bölümünde ve Kraków Polytechnic'te Ekonomi ve Gayrımenkul Değerlemesi bölümünde lisansüstü dersleri almıştır. 1999 yılından bu yana Comarch SA ile çalışan Taranski, 2001 yılında Finans Departmanında müdür olmadan önce mali analist olarak çalışmıştır. 2007 yılında Comarch SA'da CFO Yardımcısı görevine atanan Taranski şu anda vekaleten Comarch SA'nın Mali İşler Direktörü (CFO) olarak çalışmaktadır.

MARCIN WARWAS

Başkan Yardımcısı, Hizmetler Birimi Direktörü

Marcin Warwas telekomünikasyon alanında uzmanlaştığı AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Warwas, Network Sistemleri Yönetim Kurulu üyesi olduğu 1996 yılından bu yana Comarch SA ile çalışmaktadır. 1997-1998 yıllarında Varşova'da Comarch SA ofisinin Direktörlüğünü yapmıştır. 1998'de Satış Direktörü olarak çalışmaya başlamış ve daha sonra 2007 yılında Hizmetler Birimi Direktörlüğüne atanmıştır. 

Best Practices of WSE Listed Companies (Varşova Borsasına Kayıtlı Şirketlerin En İyi Uygulamaları) başlıklı belgenin ikinci kısmı 1, 2a'daki bilgilere göre, Comarch SA Yönetim Kurulu'nun kadın üyesi bulunmuyor.

Daha fazla bilgi ve öneriye ihtiyacınız var mı?

Bize iş ihtiyaçlarınızı söyleyin, biz size özel çözümlerimizi sunalım.