Comarch Capital Grubu bünyesindeki şirketler

Comarch Capital Grubu’un yapısı, yaklaşık 4000 kişinin istihdam edildiği yenilikçi şirketleri kapsar. Comarch Grubu, yazılım geliştirme ve uygulama, İnternet topluluğu oluşturma ve sosyal sorumluluk birimlerinden oluşan benzersiz bir karışımdan meydana gelir.

Grubun yapısı, Comarch için önemli bir rekabet avantajı ve dinamik gelişim temeli olmaya devam etmektedir:

  • uluslararası yazılım üretimi yeteneklerini kullanan hem basit hem de son derece karmaşık bilgi teknolojisi projelerini hayata geçirme potansiyeli,
  • iştirakler, ofisler ve projelerden oluşan küresel bir ağ içindeki bilgi aktarımı sayesinde yapılan inovasyonlar,
  • binlerce şirket projemiz aracılığıyla Comarch teknolojileriyle doğrudan temas halindeki on milyonlarca üyesi bulunan küresel bir topluluk.


Comarch SA
- Yazılım şirketi ve BT sistemleri entegratörü olan Comarch SA, teknoloji tabanlı çözümlerin yanı sıra gelişmiş BT sistemleri ve altyapısının tasarımı, uygulanması ve entegrasyonu alanında uzmanlaşmıştır. Şirket, telekomünikasyon, finansal hizmetler, büyük kuruluşlar, kamu yönetimi ve KOBİ'ler için kapsamlı çözümleriyle öne çıkmaktadır.


CA Consulting SA Şirket, telekomünikasyon ve kamu yönetimi sektöründeki müşterileri için projeler yürüten, Comarch SA bünyesindeki deneyimli danışman kadrosu tarafından 2004 yılında önce CIV Sp.z o.o adıyla kurulmuş, daha sonra CA Services SA adını almıştır ve Comarch
Capital Grubu bünyesine aittir. 2010 yılı ilkbahar aylarında gerçekleştirilen marka değişikliği sonucunda şirketin adı CA Consulting SA olmuştur. Bugün şirket, hem işletme hem de BT mimarisi, denetimi ve gözetimi bağlamında çeşitli danışmanlık hizmetleri sunan bir danışmanlık firması olarak faaliyet göstermektedir. Özellikle BT sistemlerinin ve güvenliğinin denetimi alanında uzmanlaşan şirket, Çalışma Şartnameleri’inde OPZ ya da fizilibiteyle ilgili dokümanların hazırlanması da dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunmaktadır.


Comarch Software und Beratung AG - 2008 yılı Kasım ayında Comarch, Alman yazılım üreticisi SoftM Software und Beratung AG'yi satın almıştır. Hisse satın alım bildirimi tamamlandıktan sonra Comarch Software AG, şirketin kuruluş sermayesinin % 80,89'unun sahibi olmuştur. SoftM, Almanya'nın ERP pazarındaki %2'lik payı olan bir yazılım üreticisi ve BT sistemi entegratörüdür. SoftM grubu, yaklaşık 420 kişilik çalışanıyla Almanya, İsviçre, Avusturya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Polonya'da faaliyet göstermekte ve BT hizmetleri ve çözümleriyle 4 binin üzerinde müşteriye hizmet sunmaktadır. Semiramis, SharkNex ve SoftM Suite sistemleri başlıca ürünleridir. SoftM, esas olarak küçük ve orta ölçekli kuruluşlara hizmet vermektedir. 18 Haziran 2010 tarihinde Münih'te yapılan SoftM Software und Beratung AG yıllık genel toplantısında kurul, küçük ve orta ölçekli işletmeler için tam hizmet sağlayıcı olarak şirketin stratejisini belirlemiştir. Şirket, pazar payını yükseltmek üzere doğrudan ve dolaylı satışları artırırken diğer yandan ürün geliştirme alanında yoğun bir biçimde yatırım yapmayı planlamaktadır. Yıllık genel toplantı sonucunda, şirket adının Comarch Software und Beratung AG olarak değiştirilmesi ve böylece Comarch markası vurgusunun güçlendirilmesi onaylanmıştır. www.comarch.de


iComarch24 bütünüyle Comarch SA'ya ait bir şirket olarak Comarch çözümlerine dayalı hizmetleri İnternet üzerinden sağlamayı hedeflemektedir. Sunduğu hizmetler sayesinde müşteriler, İnternet erişimi olan her yerde Comarch iOPT!MA24 ve Comarch iSklep24 yazılımlarını 7/24 kullanabilmektedir. Muhasebe ofisleri topluluğu tarafından sağlanan muhasebe hizmetlerinin yanı sıra iletişim ve ticarete ilişkin çeşitli hizmetler de yakın zamanda kullanılabilecektir. iComarch24 ile sunulan iş modeli, modern ve güvenli bir veri merkezi olan Comarch Veri Merkezi sunucularında kurulu yazılımları da içerir. Müşteriler, bir web tarayıcısı aracılığıyla oturum açarak sistemin sunduğu olanaklara erişebilir. Bu çalışma biçimi günün her saati uygulamalara erişim, veri güvenliği, zaman tasarrufu ve düşük maliyet gibi pek çok yararı da beraberinde getirir.


iReward24 SA sadakat programının geliştirilmesini desteklemek üzere Ekim 2008'de Comarch girişimi temel alınarak oluşturulmuştur. iReward24 ile sunulan sadakat platformu, uygulama maliyetlerini azaltan ve bir programın hızla başlatılmasını sağlayan yenilikçi SaaS (hizmet olarak sunulan yazılım) modeline dayanır. Bu yüksek kaliteli ve yenilikçi BT aracının yanı sıra iRewards24 SA, etkin sadakat programı yönetimini kolaylaştıran, kapsamlı danışmanlık ve analiz hizmetlerimizin getirdiği değerli yararları da sunar.

www.ireward24.pl


Comarch Capital Grubu'un bir parçası olan ve Aralık 2008'de kurulan Infrastruktura24 SA'nın en önemli ürünü çevrimiçi yedekleme ve veri arşivleme için tasarlanmış iBard24 Backup Online sistemidir. Bu sistem sayesinde dünyanın her yerinden veriler 7/24 kullanılabilir. Infrastruktura24 SA ürünleri, SaaS (hizmet olarak sunulan yazılım) modeline dayanır. SaaS modeli, sistemin daha hızlı başlatılması ve uygulanmasını sağlar ve uygulama maliyetlerini düşürür. BT altyapısı ve bakım maliyeti yoktur. iBard24, üst düzeyde erişilebilir bir araç olup tamamen güvenli, ölçeklenebilir ve genişletilebilir özelliğe sahiptir. Verilerini güvenli bir biçimde depolamak isteyen girişimciler ve bireysel müşterileri hedefleyen bu ürün, abonelik sistemiyle satılır. www.iBard24.pl


Comarch Technologies, Comarch Capital Grubu'un hızla büyüyen bir teknoloji kanadıdır. Bu şirket, güvenlik ve güvenilirlik emniyet alanındaki en yüksek sektör standartlarını takip etmesiyle öne çıkan donanım ve yazılımları bir araya getirerek kapsamlı ve eksiksiz çözümler sunar. Mobil yazılım geliştirme, entegrasyon, kalite güvencesi, birlikte çalışabilirlik ve platformlar arası danışmanlık hizmetleri alanlarında başarıyla tamamlanan projeler, kapsamlı teknik bilgi birikimimizin kaynağını oluşturur. Yerleşik yazılım alanında Comarch, tüketici elektroniği ve otomotiv ARGE alanları için hizmetler sunar.  Elektronik ürün tasarımı ve donanım prototipinden temel bağlantı noktasına, mikro denetleyici programlamasından, bağlanılırlık ve veri alışverişine odaklı kullanıcı deneyimi araştırmalarına kadar birçok hizmet verilmektedir. Dünya genelindeki finans kurumlarıyla uzun soluklu işbirliği sayesinde, İnternet ortamındaki güvenlik tehditleriyle ilgili derin bilgi birikimine sahip olduk ve pazarda kendini kanıtlamış güvenlik çözümlerimizde bunları gösterdik. Bu tür işbirliği içerisinde bilgi gizliliği, tedarikçi bağımsızlığı ve maliyet şeffaflığı gibi konularda müşterilerin beklentilerine ilişkin farkındalığımızı gösterdik.


Polonya'nın en eski spor kulübü olan ve 1906 yılında kurulan MKS Cracovia SSA'nın futbol takımı 1921, 1930, 1932, 1937 ve 1948 yıllarında Polonya'da şampiyon olmuştur. Hokey takımı da birçok kez şampiyonluk sıfatını almıştır. Cracovia'nın dünya genelinde çok sayıda taraftarı vardır ve kült bir kulüp olarak tanınmasının yanı sıra Polonya'daki en güçlü futbol markası olarak da bilinir. Kulübün en ünlü destekçileri arasında Papa John Paul II de yer almaktadır.

www.cracovia.pl


SoInteractive, kapsamlı kullanıcı deneyimi sağlayarak kullanıcıların davranışını değiştiren çözümler sunan bir teknoloji şirketidir ve Comarch Grubu bünyesine aittir. SoInteractive, kendi patentli motorunu temel alan, yenilikçi ve eksiksiz bir oyunlaştırma sisteminin yaratıcısıdır (MongoDB, Akka, Play Framework ve Hadoop kullanılır). Platform sosyal kanallar, CRM sistemleri ve mobil platformla eksiksiz bir entegrasyon imkanı sunar. Genel merkezi Polonya'da bulunan ve 2008 yılında kurulan SoInteractive'in ABD, Fransa, İsviçre, Almanya, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri ve Polonya'da da projeleri mevcuttur. www.sointeractive.pl

 

Daha fazla bilgi ve öneriye ihtiyacınız var mı?

Bize iş ihtiyaçlarınızı söyleyin, biz size özel çözümlerimizi sunalım.